سخن ریاست هیئت مدیره

به نام رازدار بزرگ


به عنوان یک صنعتگر، که بیش از سه دهه از زندگی خودرا وقف تولید، کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده در صنایع مختلف نموده ام، همواره به دنبال راهی درست و عملی برای پرداختن به مقوله ی مسئولیت اجتماعی بوده ام. همانند صنعت، در بحث خیریه نیز اعتقاد دارم اقداماتِ مقطعی، بی هدف و بی برنامه نه تنها کمکی به مداوای دردی از جامعه نمی کند، بلکه موجب هدر رفتن وقت، انرژی، سرمایه و هرآنچه به عنوان آورده ی افراد در این مسیر قرار دارد شده و با وجود نیت خیر، کارِ بدون برنامه ریزی، سرانجام متوقف می گردد. به همین جهت من، دوستم دکتر رامین خسروخاور و همکاران عزیزمان، مسئولیت اجتماعی مان را با کارآفرینی در هم آمیختیم. کاری که خود مولد و سازنده ی یک جریانِ ماندگار و همیشگی باشد. جریانی نوآورانه، پویا و زنده که بعد از ما و برای نسل های بعدی نیز به یادگار خواهد ماند و به لطف خداوند بزرگ، رشد خواهد نمود. درست مانند چشمه ای که خشک نمی شود.

از سویی دیگر توان و ظرفیت افراد برای انجام امور خیریه در کشور محدود است. اعتقاد ما این است که رودخانه ای کم عرض اما با عمق زیاد، بسیار کارآ تر و اثر بخش تر از اقیانوسی وسیع با عمق کم بوده و از این رو سه حوزه ی مشخص را برای آن برگزیدیم :


"فردا" به رنگ "آبی"، برای رسیدگی به امور کودکان بی سرپرست ویا بدسرپرست. چرا که فردای ما در گروی رشد و پرورش این عزیزان است. اگر کودکان امروز را در نیابیم، فردای مان خالی از رسیدن ها خواهد بود.

"امید" به رنگ "صورتی" و برای پیشگیری از سرطان سینه ی بانوان. زیرا اعتقاد داریم زنان جامعه ی ما لایق بهترین ها هستند. در هر نقشی، از جمله همسر و مادر، زن بنیان خانواده و مولد امید و آرامش است. ما میخواهیم این امید و آرامش را زنده نگه داریم.

"سبز" به رنگ "سبز" و برای صیانت از محیط زیست. در جستجو هایمان، نامی بالاتر و زیباتر از سبز برای آن نیافتیم. با توجه به اینکه هوای پاک و طبیعت پاکیزه، میراث و سرمایه ی تکرار نشدنی انسان بر روی زمین است، بخشی از تلاشمان را بر آن متمرکز نموده ایم.

در کنار هرآنچه گفته شد، ما در موسسه ی خیریه ی راز ، کار خیر را سخت نمی دانیم و ازآن خسته نمی شویم. همانطور که در شعارهایمان آمده است، بر این باوریم که :" کار خوب کردن مثل آب خوردن است" و ما آب را به عنوان مایه ی حیات و آبادانی، به عنوان اصلی ترین محصول و خروجی فعالیت هایمان قرار دادیم. محصولی که به دست توانای کارگران و صنعتگران کشور، جریان امور خیریه موسسه ی خیریه راز را در حرکت و پویا نگه می دارد. به امید آنکه چرخ این جریان بگردد، این رودخانه عمق گیرد و سالهای سال در جهت خدمتگزاری به هموطنان عزیزمان جاری باشد.