سخن ریاست هیات مدیره

به نام رازدار بزرگ


به عنوان یک صنعتگر، که بیش از سه دهه از زندگی خود را وقف تولید، کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده در صنایع مختلف نموده ام، همواره به دنبال راهی درست و عملی برای پرداختن به مقوله مسوولیت اجتماعی بوده ام. همانند صنعت، در بحث خیریه نیز اعتقاد دارم اقداماتِ مقطعی، بی هدف و بی برنامه نه تنها کمکی به مداوای دردی از جامعه نمی کند، بلکه موجب هدر رفتن وقت، انرژی، سرمایه و هرآن چه به عنوان آورده افراد در این مسیر قرار دارد شده و با وجود نیت خیر، کارِ بدون برنامه ریزی، سرانجام متوقف می گردد. به همین جهت من، دوستم دکتر رامین خسروخاور و همکاران عزیزمان، مسوولیت اجتماعی مان را با کارآفرینی در هم آمیختیم. کاری که خود مولد و سازنده یک جریانِ ماندگار و همیشگی باشد. جریانی نوآورانه، پویا و زنده که بعد از ما و برای نسل های بعدی نیز به یادگار خواهد ماند و به لطف خداوند بزرگ، رشد خواهد نمود. درست مانند چشمه ای که خشک نمی شود.

از سویی دیگر توان و ظرفیت افراد برای انجام امور خیریه در کشور محدود است. اعتقاد ما این است که رودخانه ای کم عرض اما با عمق زیاد، بسیار کارآ تر و اثر بخش تر از اقیانوسی وسیع با عمق کم بوده و از این رو سه حوزه مشخص را برای آن برگزیدیم :


"" به رنگ "آبی"، برای رسیدگی به امور کودکان بی سرپرست و بدسرپرست. چرا که فردای ما در گروی رشد و پرورش این عزیزان است. اگر کودکان امروز را در نیابیم، فردای مان خالی از رسیدن ها خواهد بود.

"" به رنگ "صورتی" و برای پیشگیری از سرطان سینه بانوان. زیرا اعتقاد داریم زنان جامعه ما لایق بهترین ها هستند. در هر نقشی، از جمله همسر و مادر، زن بنیان خانواده و مولد امید و آرامش است. ما می خواهیم این امید و آرامش را زنده نگه داریم.

"" به رنگ "سبز" و برای صیانت از محیط زیست. در جست و جو هایمان، نامی بالاتر و زیباتر از سبز برای آن نیافتیم. با توجه به این که هوای پاک و طبیعت پاکیزه، میراث و سرمایه تکرار نشدنی انسان بر روی زمین است، بخشی از تلاشمان را بر آن متمرکز نموده ایم.

در کنار هرآن چه گفته شد، ما در موسسه خیریه نیکوکاران راز ، کار خیر را سخت نمی دانیم و ازآن خسته نمی شویم. همان طور که در شعارهایمان آمده است، بر این باوریم که : " کار خوب کردن مثل آب خوردن است" و ما آب را به عنوان مایه حیات و آبادانی، به عنوان اصلی ترین محصول و خروجی فعالیت هایمان قرار دادیم. محصولی که به دست توانای کارگران و صنعتگران کشور، جریان امور خیریه موسسه خیریه نیکوکاران راز را در حرکت و پویا نگه می دارد. به امید آن که چرخ این جریان بگردد، این رودخانه عمق گیرد و سال های سال در مسیر خدمتگزاری به هموطنان عزیزمان جاری باشد.