سخن راز

# راز_مهربانی

در فضای پر نوسان امروز کشور ، پرداختن به امور خیریه و مسولیت اجتماعی و چگونگی نهادینه کردن و ترویج این مفهوم ارزشی دشوار است.اندیشه متعالی مسئولیت اجتماعی به عنوان یک ضرورت و تبدیل ان به یک الگوی تفکر و رفتار و جداسازی آن از امور خیریه که مرز بسیار ظریفی بین آنهاست،نیاز به فرهنگ سازی دارد.

سازمانها و NGOهای مختلف با توجه به اعتقادات دینی و ملی کشورمان در گذر زمان به عنوان نماد اراده جمعی در ارائه خدمات نیکوکارانه و خیر خواهانه مشغول به فعالیت شده اند که موسسه خیریه راز نیز با سه دیدگاه توانمند سازی و آموزش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست،حمایت از محیط زیست و کم کردن آلودگی هوا ،تشخیص و پیشگیری سرطان سینه بانوان با هدف خلق توانمندی ارزش و سلامت در این وادی وارد شده است.

راز امیدوار است به واسطه هم گرایی و باور مشارکت کنندگان روز به روز قدم های استوارتری را بردارد و همگام با موسسات دیگر در جهت اعتقادات اسلامی و ایرانی به موفقیت نائل شود.

شفافیت،پاسخگویی،سپاسگزاری و حفظ کرامت انسانی به عنوان چهار اصل ضروری و منشور اخلاقی،تجلی بخش مفاهیم ارزشمند اسلامی و ایرانی است و بر آنیم تا الگویی باشیم برای همگان در رسیدن به سعادت و سلامت جامعه.

ما در موسسه نیکوکاری و خیریه راز باهم بودن،برای هم بودن و تلاش برای دیگری را روشنی بخش راه فعالیتمان می دانیم.

یقینا پایبندی و عمل درست به امور خیریه و مسولیت های اجتماعی نیازمند عزم،پشتکار،صبوری و ممارست فراوان است ودر این وادی نقش دل و عشق به هم نوع، حرف اول را می زند.

مانند سایر زمینه های کاری در خانواده بزرگ هولدینگ رایزکو اعتقادمان این است مشارکت کلیه افراد و استفاده از خرد جمعی بسیار موثر و راه گشاست. لذا از کلیه همکاران و خانواده های محترمشان در خواست می کنم ایده ها و نظراتشان را با ما در میان بگذارند.

لازم می دانم از آقای دکتر صمدی که با راهبری بی نظیر،درایت و تلاش بسیار علاوه بر فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی و تولید از ابتدای فعالیت اجتماعیشان،انجام امور خیریه و مسولیت اجتماعی را نیز در اهم امور جاری و روزانه قرار داده اند،تقدیر کنم.

همچنین راهنمایی ها و تفکر خیرخواهانه و اندیشمندانه آقای دکتر خسروخاور موسس دیگر خیریه راز بسیار راهگشا و آموزنده و مورد امتنان فراوان است.

بی شک فعالیت و تلمذ در خدمت این عزیزان از افتخارات ما می باشد.

هرکجا عشق آید و ساکن شود

هرچه نا ممکن بود ممکن شود

در جهان هرکار خوب و ماندی است

رد پای عشق در آن دیدنی است.